Trapný padesátky - Herecké obsazení

Herecké obsazení seriálu Trapný padesátky

Klára Melíšková (Mia)

Klára Melíšková (Mia)

Datum narození: 29.11.1971
Znamení: střelec

Charakteritika postavy Mii: Večerní hlasatelka počasí odsunuta na odpolední vysílání a i když je ji jasné že je její kariéra na ústupu, tak se stále tváří, že je ta největší hvězda. Nemá ráda déšť a tak jej zásadně nepředpovídá.

Klára Melíšková je česká divadelní a filmová herečka, manželka herce Lukáše Hlavici, snacha herce a malíře Miloše Hlavici a herečky Růženy Merunkové, a švagrová zesnulé herečky Anny Bendové... více o herečce Kláře Melíškové.


Alena Mihulová (Anča)

Alena Mihulová (Anča)

Datum narození: 4.5.1965
Znamení: býk

Charakteritika postavy Anči: Žena v domácnosti, které se zaběhl manžel. Dlouhou je hodná holka a puťka: Rozhlíží se kolem sebe a spíš reaguje na to co se kolem ní děje. Nakonec se ale ukáže, že toho umí mnohem víc než si o sobě myslí a že je kus ženské.

Alena Mihulová je česká divadelní a filmová herečka. Její první a zároveň asi nejvýraznější filmovou rolí byla postava Marie z hořké komedie Sestřičky režiséra Karla Kachyni z roku 1983... více o herečce Aleně Mihulové.


Pavla Tomicová (Ema)

Pavla Tomicová (Ema)

Datum narození: 25.6.1962
Znamení: rak

Charakteritika postavy Emy: Sochařka, která dělá sochy z odpadku, z toho co lidi vyhodí a všichni si ji pletou s opravářkou.

Pavla Tomicová je česká divadelní a filmová herečka. Vystudovala střední pedagogickou školu a rok učila. Přihlásila se na obor loutkářství na pražské DAMU. Už při studiu začala spolupracovat s divadlem Drak v Hradci Králové. Po dokončení studií nastoupila v tomto divadle do stálého angažmá. V tomto divadle působila jako loutkoherečka deset sezón... více o herečce Pavle Tomicové.


Marek Holý (Majitel kavárny)

Marek Holý (Majitel kavárny)

Datum narození: 7.11.1979
Znamení: štír

Charakteritika postavy majitele kavárny: Sympatický, ale věčně popletený.

Marek Holý je český herec a dabér. Vystudoval brněnskou konzervatoř. Před studiem JAMU dal přednost angažmá v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě. Jeho cesta pokračovala do Prahy, kde působil několik let v Divadle Na Fidlovačce... více o hereci Marku Holém.


Václav Kopta (Standa)

Václav Kopta (Standa)

Datum narození: 21.6.1965
Znamení: blíženec

Charakteritika postavy Standy: Nerudný majitel domu, brunátný šovinista, padesátník Standa, se kterým ženy svádějí každodenní boj. Standa má ženy moc rád. A jak to tak v jeho věku bývá, čím mladší děvče, tím atraktivnější, samozřejmě ve vší počestnosti. Je to takový brouk pytlík s podnikatelským záměrem, který se mu ne zrovna daří dobře plnit. Ale pod drsnou slupkou sebestředného machisty najdete dobré srdce. Ovšem když dojde na lámání chleba, tak ty "jeho" tři holky z něj mají akorát srandu.

Václav Kopta je český herec a muzikant. Je synem textaře Pavla Kopty a vnukem básníka a překladatele Josefa Kopty. Svoji nynější manželku Simonu Vrbickou poznal při studiu na Pražské konzervatoři, kde studoval hudebně dramatický obor. Během studia hostoval v divadle E. F. Buriana a ve Vinohradském divadle. Mají dcery Františku a Janu... více o hereci Václavu Koptovi.


Zdroj www.ceskatelevize.cz