Václav Kopta (Standa) - seriál Trapný padesátky

Václav Kopta (Standa) - Trapný padesátky

Václav Kopta (Standa)

Datum narození: 21.6.1965
Znamení: blíženec

Charakteritika postavy Standy: Nerudný majitel domu, brunátný šovinista, padesátník Standa, se kterým ženy svádějí každodenní boj. Standa má ženy moc rád. A jak to tak v jeho věku bývá, čím mladší děvče, tím atraktivnější, samozřejmě ve vší počestnosti. Je to takový brouk pytlík s podnikatelským záměrem, který se mu ne zrovna daří dobře plnit. Ale pod drsnou slupkou sebestředného machisty najdete dobré srdce. Ovšem když dojde na lámání chleba, tak ty "jeho" tři holky z něj mají akorát srandu.

Václav Kopta je český herec a muzikant. Je synem textaře Pavla Kopty a vnukem básníka a překladatele Josefa Kopty. Svoji nynější manželku Simonu Vrbickou poznal při studiu na Pražské konzervatoři, kde studoval hudebně dramatický obor. Během studia hostoval v divadle E. F. Buriana a ve Vinohradském divadle. Mají dcery Františku a Janu.

Od roku 1986 je stálým členem hudebního divadla Semafor. Zde účinkoval v řadě představení, např. Jonáš, Na poříčí dítě křičí, Vetešník, Ach ta láska nehezká, V hlavní roli písnička, Pré, Mé srdce je Zimmer frei, To nám to pěkně začíná, 80 svíček na ztraceným dortu aj. Ve filmu zazářil již ve svých osmnácti letech rolí idealistického studenta ve filmu Sněženky a machři. Poté však z televize a filmu na dlouhý čas zmizel. Do povědomí veřejnosti se vrátil až po více jak dvaceti letech ve filmu Sněženky a machři po 25 letech, kde hrál již dospělého účastníka srazu bývalých studentů na horách. Poté se začal pravidelněji objevovat ve filmu a v televizi zejména ve vedlejších rolích.

Filmografie

Zdroj a foto www.ceskatelevize.cz